KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13746047

nr 1374 6047

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålningar, 4 st, Josef Jungwirth (1869-1950), porträtt, 2 st ej signerade. Olja på pannå, Motivet: 26x20 - 33x24 cm

Kondition: slitage, skador

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 25 januari 2021
kl 19:27:47

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth